Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Piotr DODANE25.11.2008 19:33
Anioł Przeczytałem fragment AP 14:14.18-19, który jest następujący: "Potem ujrzałem: oto biały obłok - a Siedzący na obłoku, podobny do Syna Człowieczego, miał złoty wieniec na głowie, a w ręku ostry sierp. [...]I wyszedł inny anioł od ołtarza, mający władzę nad ogniem, i donośnie zawołał do mającego ostry sierp: «Zapuść twój ostry sierp i poobcinaj grona winorośli ziemi, bo jagody jej dojrzały!» I rzucił anioł swój sierp na ziemię, i obrał z gron winorośl ziemi, i wrzucił je do... »
ewa DODANE17.11.2008 13:18
Moje pytanie dotyczy Apokalipsy św. Jana, a konkretnie: dlaczego tak rzadko tłumaczy się jej treść, przepełnioną zresztą ogromną symboliką? Naprawdę bardzo rzadko i bardzo powierzchownie wybrane jej fragmenty są wyjaśniane na kazaniach podczas niedzielnej mszy św. Właściwie to dla nas - katolików jest ona tak niezrozumiała, że aż nieosiągalna. Jest to część Pisma Świętego, której laicy nie są w stanie zrozumieć a księża nam jej nie przekładają. Szukałam na internecie tłumaczeń Apokalipsy i to... »
Krzysztof DODANE12.11.2008 15:26
Szczęść Boże1 Chciałbym zadać Księdzu kilka pytań, które budzą moje wątpliwości. Pierwsze dotyczy ewangeli Mateusza. Jaką naukę powinniśmy czerpać z przypowieści o "robotnikach w winnicy" (Mt. 20, 1-16)? Żyję w przekonaniu, że spełniając dobre uczynki z potrzeby serca i starając się zachowywać przykazania "zdobywam" przychylność Bożą. Według mnie wspomiana przypowieść mówi o tym, że Boża przychylność nie zależy od naszych dobrych uczynków. To, czy zasłużymy na zbawienie, zależy wyłącznie o... »
Alicja DODANE04.11.2008 14:50
Szczęść Boże, znalazłam w wyszukiwarce pytanie o "jakość" tłumaczeń Pisma św. z 2004r. i zawarte w odpowiedzi odesłanie np. do opracowań wydanych przez Vocatio. I mam pytanie: złośliwi nazywają Biblię Tysiąclecia Biblią "tysiąca błędów". Spotkałam to określenie niejednokrotnie, i to z ust osób, które parają się biblistyką. Coś więc w tym jest. Porównywałam także niektóre tłumaczenia z paralelnym grecko-polskim Nowym Testamentem. Np. historia Kananejki proszącej o uzdrowienie córki (Mt 15,... »
Anna DODANE27.10.2008 21:09
Zwracam się z prośbą o pomoc . Jak należy rozumieć List do Rzymian 14,23. Mój znajomy udawadnia mi, że ktoś kto nie ma przekonania do wiary nie powinien chodzić do kościoła, gdyż popełnia grzech. Powołuje się na w/w List. Wydaje mi się, że jednak nie o to tam chodzi, ale proszę pomóc mi zrozumieć jego treść. »
łukasz DODANE14.10.2008 12:48
1. Dostałem Nowy Testament (mały format, kolor niebieski) – przełożony przez Gedeonitów – a więc NT nie posiadający autoryzacji Kościoła katolickiego. Czy katolik może czytać takie Pismo Św? czy w jakiś sposób odbiega od tych wydań, które są zatwierdzone przez KK? Czy czytanie tego NT może zastąpić lekturę tego, który ma imprimatur? Dlaczego KK nie wydaje darmowych egzemplarzy w takich małych, podręcznych formatach? 2. Dużo ostatnio mówi się o apostazji. Nawet powstają specjalne... »
Krzysiek DODANE13.10.2008 18:25
Nurtuje mnie pewne zagadnienie odnoszące się do Pisma Świętego i narodu Żydowskiego. Problem wiąże się jakoś z przypowieścią o przewrotnych rolnikach (Mt 21,33-44). Jezus mówi (Mt 21,43): "Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce.". Wcześniej, w tej przypowieści, mówi o synu, którego zabili rolnicy. Rozumiem to jako nawiązanie do śmierci Jezusa na krzyżu. Otóż Jezus przyszedł na świat i umarł za nasze grzechy, abyśmy doznali... »
Tadzik DODANE11.10.2008 22:26
Jestem osobą wierzącą. Regularnie uczęszczam na mszę Świętą. Ale nie rozumiem jednego; dlaczego Jezus Chrystus ma cechy starożytnych, solarnych bóstw tzn. zmartwychwstanie 3 dnia, 12 uczniów (takie cechy również występują u Krishny, Attisa, Horusa, Dionizosa) »
Hubert DODANE10.10.2008 17:49
Witam, Mam kilka pytań odnoszących się do Boga i wiary: 1. Biblijne przykazanie mówi: "Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno". Jak to przykazanie było interpretowane przez Żydów w czasach starotestametowych?! Nie mogli oni wzywać Boga wypowiadając Jego imię Jahwe czy też tak jak my nie mogli oni nadaremnie wzywać Boga (np o Boże znowu...), który mówił o sobie w ST również "Jestem który jestem"? 2. Cytat z Księgi Rodzaju mówi: "Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się... »
Galaktyczny DODANE03.10.2008 21:24
Kościół głosząc swoje własne stanowisko wobec seksu (używany dla powiększania gatunku, nie dla przyjemności) i wobec antykoncepcji zabraniając jej jak podejrzewam bazuje na jakichś konkretnych cytatach z Pisma Świętego. I o ile zabrania się masturbacji, seksu przemałżeńskiego i antykoncpecji, to rzadko słyszy się, skąd taki pogląd się wziął w Kościele. Bardzo bym prosił, o jakieś stosowne fragmenty Pisma Świętego, albo artykuły, które wytłumaczyłyby mi, skąd ten pogląd. Dziękuje i pozdrawiam »
Zadawanie nowych pytań czasowo wstrzymane. Do czasu, oż się wygrzebiemy z już zadanych :)
Gdy lekcje religii odbywały się w salkach katechetycznych chodziło się na nie z przyjemnością....
Zobacz odpowiedzi na pytania, których nie znajdziesz już w naszym serwisie.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.