Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Kuba DODANE02.12.2008 16:15
Poniżej cytat z odpowiedzi na pytanie o potomstwo Adama I Ewy "Przede wszystkim nie traktuj autora biblijnego jak głupca, który nie wie skąd się biorą dzieci. Jest czymś oczywistym, że do tego trzeba i mężczyzny i kobiety. Wiadomo też, że kazirodztwo jest – także dla autora Biblii - czymś bardic złym. Jeśli to sobie uświadomisz dojdziesz do przekonania, że jedynym sposobem rozwikłania postawionego problemu jest próba innego niż dosłowny odczytania tekstu o Kainie i Ablu." Zainspirowało... »
Kuba DODANE02.12.2008 16:07
Mam pytanie ogólnej natury - czemu ST jest książką ociekajaca krwią - pełno tam mordów, Bog bez przerwy sie mści (chętnie na bogu ducha winnych następnych pokoleniach), dla Boga licza się tylko naród wybrany (chociaż krwawa to miłość ). Jako przykład niespotykanego wprost okrucieństwa ST można podać przykład księgi wyjścia (całej) ale podam przykład plag egipskich - napierw Bóg utwardza serce faraona aby przypadkiem nie zgodził sie na propozycję Mojżesza (który notabene próbuje oszukac faraona... »
Maciej DODANE27.11.2008 15:25
Szczęśc Boże! Mam pytanie dotyczące interpretacji ewangelii, chodzi o fragment Łk 21, 20-28 i jego odpowiedni fragmenty w ewangeliach Mateusza i Marka. Otóż Jezus zapowiada zburzenie Jerozolimy w 70 r. n.e., zaraz potem mówi o swoim powtórnym przyjściu. W trzech ewangeliach oba fragmenty są bespośrednio po sobie a zawarte określenia wskazują, że zaraz potem (czyli po zburzeniu Jerozolimy) nastąpi paruzja (Syn Człowieczy na obłoku). Jezus jednak bespośrednio po zburzeniu Jerozolimy nie... »
its DODANE26.11.2008 13:44
Szukam poprawnej pisowni doliny gehenny. Czy pochodzenie słowa jest aramejskie? Gdzie dokładnie leży ta dolina i w jakim okresie i dla jakiego bostwa były palone ofiary z młodych ludzi w tej dolinie? »
Piotr DODANE25.11.2008 19:33
Anioł Przeczytałem fragment AP 14:14.18-19, który jest następujący: "Potem ujrzałem: oto biały obłok - a Siedzący na obłoku, podobny do Syna Człowieczego, miał złoty wieniec na głowie, a w ręku ostry sierp. [...]I wyszedł inny anioł od ołtarza, mający władzę nad ogniem, i donośnie zawołał do mającego ostry sierp: «Zapuść twój ostry sierp i poobcinaj grona winorośli ziemi, bo jagody jej dojrzały!» I rzucił anioł swój sierp na ziemię, i obrał z gron winorośl ziemi, i wrzucił je do... »
ewa DODANE17.11.2008 13:18
Moje pytanie dotyczy Apokalipsy św. Jana, a konkretnie: dlaczego tak rzadko tłumaczy się jej treść, przepełnioną zresztą ogromną symboliką? Naprawdę bardzo rzadko i bardzo powierzchownie wybrane jej fragmenty są wyjaśniane na kazaniach podczas niedzielnej mszy św. Właściwie to dla nas - katolików jest ona tak niezrozumiała, że aż nieosiągalna. Jest to część Pisma Świętego, której laicy nie są w stanie zrozumieć a księża nam jej nie przekładają. Szukałam na internecie tłumaczeń Apokalipsy i to... »
Krzysztof DODANE12.11.2008 15:26
Szczęść Boże1 Chciałbym zadać Księdzu kilka pytań, które budzą moje wątpliwości. Pierwsze dotyczy ewangeli Mateusza. Jaką naukę powinniśmy czerpać z przypowieści o "robotnikach w winnicy" (Mt. 20, 1-16)? Żyję w przekonaniu, że spełniając dobre uczynki z potrzeby serca i starając się zachowywać przykazania "zdobywam" przychylność Bożą. Według mnie wspomiana przypowieść mówi o tym, że Boża przychylność nie zależy od naszych dobrych uczynków. To, czy zasłużymy na zbawienie, zależy wyłącznie o... »
Alicja DODANE04.11.2008 14:50
Szczęść Boże, znalazłam w wyszukiwarce pytanie o "jakość" tłumaczeń Pisma św. z 2004r. i zawarte w odpowiedzi odesłanie np. do opracowań wydanych przez Vocatio. I mam pytanie: złośliwi nazywają Biblię Tysiąclecia Biblią "tysiąca błędów". Spotkałam to określenie niejednokrotnie, i to z ust osób, które parają się biblistyką. Coś więc w tym jest. Porównywałam także niektóre tłumaczenia z paralelnym grecko-polskim Nowym Testamentem. Np. historia Kananejki proszącej o uzdrowienie córki (Mt 15,... »
Anna DODANE27.10.2008 21:09
Zwracam się z prośbą o pomoc . Jak należy rozumieć List do Rzymian 14,23. Mój znajomy udawadnia mi, że ktoś kto nie ma przekonania do wiary nie powinien chodzić do kościoła, gdyż popełnia grzech. Powołuje się na w/w List. Wydaje mi się, że jednak nie o to tam chodzi, ale proszę pomóc mi zrozumieć jego treść. »
łukasz DODANE14.10.2008 12:48
1. Dostałem Nowy Testament (mały format, kolor niebieski) – przełożony przez Gedeonitów – a więc NT nie posiadający autoryzacji Kościoła katolickiego. Czy katolik może czytać takie Pismo Św? czy w jakiś sposób odbiega od tych wydań, które są zatwierdzone przez KK? Czy czytanie tego NT może zastąpić lekturę tego, który ma imprimatur? Dlaczego KK nie wydaje darmowych egzemplarzy w takich małych, podręcznych formatach? 2. Dużo ostatnio mówi się o apostazji. Nawet powstają specjalne... »
Zadawanie nowych pytań czasowo wstrzymane. Do czasu, oż się wygrzebiemy z już zadanych :)
Gdy lekcje religii odbywały się w salkach katechetycznych chodziło się na nie z przyjemnością....
Zobacz odpowiedzi na pytania, których nie znajdziesz już w naszym serwisie.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.