Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Piotr DODANE24.12.2005 16:22
Czy Księga Mądrości - to apokryf? Jeżeli tak to dlaczego? Jeżeli nie to dlaczego niektórzy uważają ją za apokryf? »
Rob DODANE23.12.2005 08:19
Według ST przyjście Mesjasza poprzedzi pojawienie się Eliasza. Kto był więc Eliaszem skoro Jan Chrzciciel wprost zaprzeczył że nim jest? »
Tamara DODANE22.12.2005 11:33
Mam kilka pytan: 1. Ksiadz podczas kazdej mszy spozywa cialo i krew Jezusa. Jak to jest jezeli on popelnil grzech ciezki i nie zdazyl sie przed msza wyspowiadac. Czy moze on wtedy tez spozywac cialo i krew Jezusa? 2. Ksiadz podnoszac Hostie podczas mszy Sw. wypowiada slowa: "Oto Baranek Bozy ktory gladzi grzechy swiata...". Pan Jezus podczas ostaniej wieczerzy powiedzial: "Bierzcie i pijcie z niego wszyscy to jest bowiem kielich krwi mojej... wylana na odpuszczenie grzechow". Gdyby wziasc... »
Ania DODANE21.12.2005 22:06
Czy Jezus był obrzezany? »
Marcin DODANE16.12.2005 20:29
Co znaczy pojawiające się kilkakrotnie w Piśmie Świętym określenie "palec Boży"? »
catali DODANE05.12.2005 16:16
dlaczego Duch Święty objawia się w Piśmie Św pod postacią gołębicy? a nie np gołębia? (pomijając ogniste języki) »
Agnieszka DODANE03.12.2005 15:48
Są w Ewangelii opisane sceny namaszczenia Jezusa przez jakąś osobę. Raz jest to namaszczenie olejkiem w domu faryzeusza Szymona przez kobietę "która prowadziła w mieście życie grzeszne" (Łk7,37-38), drugi raz przez Marię z Betanii (J 12,3) co Jezus przyjmuje mimo oburzenia niektórych tam obecnych i mówi że zostało to przygotowane na dzien Jego pogrzebu... Jakie znaczenie miały takie gesty? Czy ma jakieś znaczenie to że tego namaszczania dokonywały kobiety? Jak wiążą sie te gesty ze skruchą... »
E. DODANE02.12.2005 16:15
Proszę o podanie fragmentów Ewangelii, zwłaszcza przypowieści, chociaż niekoniecznie, które świadczyłyby o ponadczasowym ich charakterze. Często bowiem cytuje się i podkreśla takie fragmenty, w których występuje relacja sługa-pan, która być może przemawiała do ludzi w czasach feudalnych, które na szczęście mamy już za sobą, albo traktuje o pastuszkach, którzy w przyrodzie pewnie występują w ilościach śladowych. A co o przeciętnym człowieku, który ani nie jest sługą, ani czyimś panem, ani... »
Michał 28 DODANE01.12.2005 15:23
Dwa razy w życiu przeczytałem Nowy Testament. Jeden raz Stary. Czytam teraz niektóre księgi ST drugi raz. Właśnie skończyłem czytać Księgę Sędziów. Pytanie jest następujące: dlaczego Pan błogosławił Jeftemu skoro złożył on ofiarę z człowieka tj. z własnej córki??? »
E. DODANE26.11.2005 16:32
Niedawno w programie telewizyjnym Pan Profesor M. tłumaczył genezę i znaczenie słowa niewiasta. Mianowicie, że oznaczało to w języku staropolskim osobę, która dziś nazywamy synowa, a dlatego, że synowa, w domu teściów, była osobą o której nic nie wiedziano, dlatego nazywano ją nie-wiasta, czyli że nic o niej nie wiemy. Jak w takim razie tłumaczono w języku staropolskim, przed wiekami, słowo – niewiasta - w ewangelii, w której w wydaniach współczesnych to tak często występuje i czy... »
Zadawanie nowych pytań czasowo wstrzymane. Do czasu, oż się wygrzebiemy z już zadanych :)
Gdy lekcje religii odbywały się w salkach katechetycznych chodziło się na nie z przyjemnością....
Zobacz odpowiedzi na pytania, których nie znajdziesz już w naszym serwisie.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.