R 06.04.2008 18:42

Mam kilka ważnych pytań, chociaż szukałem na forum ale nie mogę tego połączyć w całość:
1. Moja żona jest po porodzie, jak ogólnie wiadomo najpierw zachodzi owulacja a potem okres. Zaczęliśmy się zabezpieczać prezerwatywami. Przy spowiedzi ksiądz nie umiał odpowiedzieć czy tak wolno. Ze względu na szkołę teraz pod żadnym pozorem nie może zajść w ciążę ale chcemy mieć dziecko za około pół roku. Po drugie żona ma torbiel, przez co jej cykle i tak wcześniej były rozregulowane. Czy my grzeszymy??? wcześniej stosowaliśmy NPR i dalej zamierzamy, ale czy teraz możemy chodzić do Komunii??? Czy mamy się spowiadać z tego grzechu??? A jeśli jest on grzechem to ciężkim czy lekkim???

2. Czytaliśmy wiele co można w małżeństwie. Było napisane, że wszystko jeśli oboje małżonkowie chcą, tylko nie perwersja. Więc co należy do tej perwersji???

Odpowiedź:

1. Stosowanie środków antykoncepcyjnych jest grzechem. Z zasady ciężkim. Poza spowiedzią trudno o złagodzenie tego rygoru.

2. Odchylenia seksualne bywają dwojakiego rodzaju. Najpierw z powodu niewłaściwego obiektu dążeń (np. homoseksualizm, pedofilia, fetyszyzm). Drugi typ odchyleń polega na niewłaściwym sposobie przeżywania doznań płciowych (np sadyzm czy ekshibicjonizm). Proszę wybaczyć, ale tyle musi wystarczyć. Odpowiadający nie ma zamiaru odpowiedziami rozbudzać niezdrowej ciekawości...

J.