Michał 01.11.2004 07:11

Szczęść Boże.

Mam dużo pytań odnośnie stworzenia człowieka, bo wiele rzeczy tu nie rozumiem.
Trochę was dzisiaj pomęczę
1) Po co Bóg stworzył dinozaury?
2) Dlaczego Bóg je zniszczył (stwierdził że się pomylił, że są Mu niepotrzebne)? No bo przecież wszystkie zginęły.
3) Dlaczego po zniszczeniu dinozaurów od razu Bóg nie stworzył człowieka takiego jak my, ale że najpierw stworzył pewne istoty, które dopiero z czasem po wielu milionach lat stały się ludźmi?
4) Dlaczego pierwsi ludzie nie byli mądrzy tak jak my, tzn. nie potrafili skonstruować komputera, stworzyć strony internetowej? Czy to oznacza że człowiek dalej podlega ewolucji?
5) Czy zadając ww pytania popełniam grzech ciężki – tzn. bluźnię przeciw Bogu?


Ps. Przepraszam że tych pytań jest tak dużo. Ale odpowiedzi na nie są dla mnie strasznie ważne.


Bardzo dziękuję za odpowiedź na poprzednie pytania. Pozdrawiam Odpowiadającego Na Te Pytania J. oraz pozostałe osoby tworzące tę stronę!!!

Odpowiedź:

Na pierwsze trzy pytania chyba nie ma dobrej odpowiedzi. Nie znamy bowiem zamysłów Bożych tak daleko. Wiemy jednak, że człowiek jest jedynym stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego. Może stworzył dinozaury, pozwolił im wyginąć, abyśmy się mogli kiedyś o nich dowiedzieć i zobaczyć swoją przemijalność? Może pozwolił na ewolucję człowieka, byśmy zobaczyli jak bardzo jesteśmy dziećmi tego świata? Nie ma tu pewnych odpowiedzi...

Co umieli pierwsi ludzie tego nie wiemy. Teologia uczy jednak, że grzech zaciemnił ludzki umysł i osłabił wolę. Wynika z tego, że owi ludzie byli mądrzejsi od nas. I byli w większym niż my stopniu panami samych siebie...

Zadając te pytania nie popełniasz żadnego grzechu. Tym bardziej bluźnierstwa...

J.