Gośćxyz 14.01.2020 19:19

Czy spalenie w piecu plyty wiórowej (np meblowej) mozna uznać za grzech ciężki? Nie jest to może postawa która można pochwalić ale sam już nie wiem czytałem ze w taka płyta składa sie z ponad 90% z drewna pozostałe 10% to kleje niby też pochodzenia naturalnego ale pewnie zakładam że jakaś ich cześć może być szkodliwa ale w sumie jak pali sie węgiel też sa w nim jakieś substancje szkodliwe.
Nie chodzi mi o jakieś nieustanne i częste działanie ale np jak Spale stare biorko z płyty wiórowej bo akurat kupiłem nowe to czy to zaraz nedzie grzech ciężki?
U mnie w domu jest pełno normalnego drewna na opal ojciec pracuje w tartaku a na dodatek posiadamy swój prywatny las więc nie chodzi o to żeby szukać opału z bule czego ale jaknto na wsi czasem trzeba spalic np taka płytę wiórowa. Dodam na koniec ze u mnie w domu nie pali sie smieci typu butelki plastik bo to wiadomo ze jest szkodliwe ale taka plytam składa sie prawoe w całości z drewna dlatego w takich momentach nie wiem czy to grzech czy nie ciężki czy lekki.
Podkreślam jeszcze raz chodzi o sytuację raczej sporadyczne.

Odpowiedź:

Gdybyś palił regularnie odpadami z mebli nasączonymi klejami, można by mówić o grzechu. Ale spapelnie czegoś takiego sporadycznie nie uznałbym za grzech.

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg