Michał DODANE11.01.2021 20:33
Czy Wiara to wybór, a nie Łaska – w sensie, że zależy od nas? A dopiero Poznanie przez Wiarę jest Łaską? W filmie Prometeusz Ridley’a Scott’a, główna bohaterka kilka razy w filmie powtarzała: "This is what I choose to believe". Zastanawia mnie to – coś w tym jest. Wyglądać by mogło, że wybieramy to w co postanawiamy wierzyć. Zwykle na początku jest jakieś słowo (no właśnie, „na początku było Słowo”), głoszone słowo, którego słuchamy (prezentowana jest jakaś nauka, której słuchamy). Być może... »
Gość DODANE12.08.2025 12:05
Szczęść Boże, od pewnego czasu zastanawiam się nad pewną sprawą. Chodzi o bierne palenie, w liceum dużo osób wokół mnie pali, wiadomo unikam wdychania dymu ale czy muszę rezygnować ze spotkań ze znajomymi? Teraz poznam nowe osoby ze szkoły i posiadam podejrzenia że również palą. Chce się z nimi... »
Gość DODANE12.08.2025 10:14
Czy osoba, która kiedyś korzystała z usług domu publicznego może być szafarzem, udzielać innym komunii? Czy była prostytutka może być członkiem rady parafialnej albo kierownikiem wspólnoty kościelnej? »
Gość DODANE12.08.2025 10:12
Dwie lesbijki wychowują dziecko. Dziecko jest jednej z nich z in vitro ( nasienie od dawcy). Jakie byłoby dla nich rozwiązanie (i dla dobra dziecka), gdyby chciały się nawrócić? »
Gość DODANE12.08.2025 10:11
Czy czytanie książek typu Bóg Urojony to grzech? »
Gość DODANE12.08.2025 10:00
Zacząłem wątpić w spowiedź, bo chyba to kwestia pewnej interpretacji i tradycji. Przecież nie było spowiedzi indywidualnej od samego początku chrześcijaństwa. A Kościół Katolicki przypisuje jej obecnie wielka wagę. Zastanawiam się, czy to rzeczywisty akt miłosierdzia gładzący wszystkie grzechy,... »
Oskar DODANE12.08.2025 09:42
1. Jak to jest z Grzechem Przeciwko Dochowi Świętemu?Na pewno chodzi o trwanie w grzechu i zatwardziałość serca? Nie wyzywanie lub słowne znieważanie Ducha Świętego?2. Czy osoba która zgrzeszya przeciwko Duchowi Świętemu ostatecznie tego żałuje to ma szanse na zbawienie? »
Gość DODANE12.08.2025 09:29
Czy w ciąży obowiązuje ograniczemie co do ilości posiłków w Wielki Piątek i Środę Popielcową? »
więcej »
Zadawanie nowych pytań czasowo wstrzymane. Do czasu, oż się wygrzebiemy z już zadanych :)