Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Gość DODANE23.07.2010 12:23
W którym momencie podczas słów "Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata zmiłuj się nad nami" należy bić się w piersiPatrząc po wiernych w kościele robią to w róznych momentach »
BoRy DODANE15.07.2010 16:53
Dlaczego podczas Komunii św. w Polsce klęka się przy przyjmowaniu Ciała Czrystusa, a na Zaolziu nie?Dziękuję za odpowiedź. »
monika DODANE11.07.2010 22:38
Mam takie pytanie: dlaczego ksiądz towarzyszący celebransowi podczas mszy czasem siedzi na ławce przeznaczonej dla ministrantów? Czy tylko z wygody - np.żeby było bliżej do ambony, gdy czyta czytania? Czy jest jakiś inny powód regulowany przepisami liturgicznymi? »
Gość DODANE09.07.2010 19:23
Szczęść Boże!Chciałabym zapytać o to, czy jeżeli pojadę do rodziny do Niemiec to mogę uczestniczyć z nimi we Mszy św. niedzielnej po niemiecku? Bardzo mało znam ten język. Nie chciałabym robić rodzinie kłopotu, żeby szukać jakiegoś kościoła, w którym msza byłaby po polsku, zresztą nie wiem, czy tam jest taki kościół i jak daleko do niego jest. Czy więc nie popełnię grzechu, jeżeli razem z rodziną będę uczestniczyć we Mszy po niemiecku a nie po polsku? Czy lepiej jednak poszukać jakiegoś... »
Ewa DODANE05.07.2010 12:19
Czy siostra zakonna może rozdawać Komunię Świętą?Spotkałam się z tym jak byłam na Mszy Świętej w kościele i trochę mnie to zdziwiło... »
Gwiazdka DODANE02.07.2010 11:14
NBPJCh! Mam takie małe pytanie. Wcześniej już pobobne tutaj widziałam, ale odp mnie nie satysfakcjonuje. podczas Mszy kapłan mówi "...to czyńcie na moją pamiątkę..." Kiedyś podczas rekolekcji Ks rekolekcjonista mówił, że w tym czasie poinno sie mówić ( w myślach) pewne słowa. Przytoczył je, jednak ja zapomniałam zupełnie i od długiego czasu nie daje mi to spokoju.Bardzo proszę o odp. Pozdrawiam. :) »
ws DODANE30.06.2010 08:23
Mam pytanie, kto jest odpowiedzialny za zmiany w tekstach pieśni religijnych. Obecnie często wyświetla się pieśni na tablicach w kościołach, żeby więcej wiernych mogło śpiewać nie znając tekstu. Te nowe teksty często są inne od tradycyjnych, czasem zmienione jest jedno słowo, czasem cały fragment. Po co? Żeby ludziom namieszać w głowach? Czy żeby jedni śpiewali inaczej a drudzy inaczej? Fragment "dla nas mu włócznią boleść zadana...". Całe życie tak się śpiewało. A teraz "dla nas mu włócznią... »
PW DODANE27.06.2010 21:06
Co oznacza pojedynczy dzwonek po Komunii w czasie Mszy? Nikt wtedy nic specjalnego chyba nie robi... »
Kasia 17 DODANE24.06.2010 16:53
Witam, mam pytanie:Po pierwsze, ostatnio natknęłam się na blog człowieka, który twierdzi,że tzw. Nowa Msza, tj. ryt mszy ustanowiony po soborze w roku 1969 "nie jest mszą katolicką". Szperając dłużej okazało się,że ludzi myślących podobnie jest wielu,organizują spotkania, konferencje, itp. W twierdzeniach tych ludzi pojawia się wiele zarzutów, zwłaszcza odnośnie wielu "niescisłości" w nowym mszale, o dopuszczaniu szafarzy, możliwości przyjmowania komunii na rękę i wiele innych.Czy jest... »
Gość DODANE22.06.2010 23:03
http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/8b527Jako dziewczyna chce te slowa setnika uczynic swoja osobista modlitwa i zazwyczaj zmieniam forme na "godna", czy na prawde trzeba zachowac meska forme? Przeciez zdanie to i tak nie jest dokladnym cytatem z Ewangelii, ale pewnego rodzaju parafraza... »
Zadawanie nowych pytań czasowo wstrzymane. Do czasu, oż się wygrzebiemy z już zadanych :)
Gdy lekcje religii odbywały się w salkach katechetycznych chodziło się na nie z przyjemnością....
Zobacz odpowiedzi na pytania, których nie znajdziesz już w naszym serwisie.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.