Komentarze 18
 • Magda
  05.04.2011 11:20
  Uważam, że w Polsce powinno się stopniowo zaopatrywać kościoły w konfesjonały obudowane z drzwiami. Ostatnio odbyłam spowiedź w takim właśnie. Zapewnia to lepszy kontakt z kapłanem a przez niego z Bogiem. Penietent nie musi uważac aby nie za głośno mówić by nie być słyszanym, co bardzo pomaga. W takim konfesjonale łatwiej o wyznanie wszystkich grzechów, (trudniej jakiś zapomnieć), oczywiście po uprzednim jak w każdym przypadku rachunku sumienia. W takich okoliczościach łatwiej o rozeznanie czy dany grzech jest ciężki czy lekki, dzięki lepszemu kontaktowi z kapłanem.
 • aneczka44
  06.04.2011 16:03
  Też tak myślę. Ostatnio były u nas w parafii Misje Święte i spowiedź z całego życia. Nie czułam się komfortowo bo pani stojąca za mną ciągle zaglądała co się dzieje.
 • arturro74
  09.11.2011 20:36
  pytanko:skoro Bóg jest wszędzie to po co mi jest ksiądz do spowiedzi?Nie moge tego zrobić sam?
  • ekoplaneta
   12.11.2011 17:04
   Może i może zrobić to Sam, zwłaszcza w chilach grożących bezpośrednio życiu, lub gdy nie ma w pobliżu kapłana (np. podczas wyprawy w Himalaje, do Amazonii, przyszłych wypraw międzyplanetarnych itp). Arturro74 jeśli Jezus zaraz po zmartwychwstaniu udzielił Apostołom władzę odpuszczania lub zatrzymywania grzechów, to po co to robił? Czy nie po to byśmy przychodzili do Niego po odpuszczenie grzechów za pośrednictwem kapłana. Ponadto kapłan ma być pomocnikiem np. służyć radą, lub upomnieć gdy okaże się, że coś umniejszamy (mimo że to był grzech itp). Sam z siebie człowiek może tak się pokombinować że się nie spostrzeże jak wpadł w sidła Złego i będzie mu się wydawać, że np. usunął tylko kilkukomórkowy twór a nie zabił poczęte dziecko. Ponadto tylko Kościół ma władzę udzielania rozgrzeszenia. Dlatego też przychodzimy do Kościoła (kapłan właśnie reprezentuje Kościół) by uzyskać absolucję.
  • basia
   24.11.2012 00:23
   Podczas spowiedzi przyznajemy się do grzechów.Otrzymujemy przebaczenie od Boga i łaskę uświęcającą,której sami nie możemy sobie dać.Laska pomaga nam być lepszym.Potrzebna jest do zbawienia
 • Elo
  12.04.2014 18:44
  Spowiedź jest potrzebna, ponieważ sam Jezus powiedział "Grzechy, które odpuścicie są im odpuszczone, a które zatrzymacie, zatrzymane"(J20,23). Potrzebna jest osoba trzecia, która będzie obiektywna. Gdyby człowiek miał sam siebie osądzać, nie zawsze uważałby, że dany grzech jest grzechem. Np. mieszkanie dziewczyny i chłopaka bez ślubu. Dla nich nie stanowi to problemu, bo przecież się kochają, a cudzołożą, ponieważ nie są małżeństwem.
 • krycha
  13.08.2014 20:25
  Jestem dość wiekową osobą. Kościół mam wreszcie , po wielu latach blisko, ale o dziwo nie zawsze w niedzielę chce mi się iść na mszę św. Trzeba się wyszykować odświętnie, a mnie się nie chce lub nie mogę zdążyć bo muszę przygotować obiad rodzinie. Jakieś powody są. W lecie w kościele jest duszno. Dzisiejsze msze oceniam jako swego rodzaju gimnastykę, wstaje sie co chwilę. A to kłanianie się ludziom po ojcze nasz to zupełny horror. Chciałabym sie pomodlić w spokoju, ciszy, wysłuchać ciekawej homilii. Niestety, nie ciągnie mnie do kościoła, mimo że uważam sie za katoliczkę, moze raz na miesiąc. Wiem, że to grzech ciężki. Nie mogę przystąpić do komunii. Jak z tego wybrnąć.
  • Utu
   12.06.2016 14:05
   Przekazanie znaku pokoju innym wiernym uczestniczącym we mszy jest horrorem? To raczej jakaś fobia, którą trzeba leczyć! Właśnie tego w tej wspólnocie nienawidzę, że modlimy się razem, a nawet wtedy, w kościele nie traktujemy się poważnie jako wspólnota. Nawet na ten moment nie potrafimy zwrócić się do innego człowieka ze słowami "pokój nam wszystkim" Połowa "wiernych" patrzy usilnie w sufit. O podaniu dłoni nie wspomnę. Cóż się potem dziwić, że warczymy na siebie poza kościołem, że żyjemy tak jakbyśmy kompletnie nie rozumieli Jezusa.
  • Gość
   25.06.2016 21:18
   Możesz pomyśleć że to będzie wielką ofiarą dla Jezusa. A co innych wiernych to zgadzam się osobą powyżej
  • Gość
   18.09.2016 14:51
   Czy wierzysz w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie? Czy rozumiesz sens Eucharystii? Czy wiesz, po co Pan Jezus umarł na krzyżu? Pomyśl, czy to wszystko nie jest ważniejsze niż jakiś niedzielny obiad. Pan Jezus mógł konać na krzyżu dusząc się? A dla Ciebie chwila w dusznym kościele to już za duża niewygoda? Widzisz sens obiadu i na to masz siłę, ale sensu Eucharystii nie widzisz? Sory, ale przemyśl to sobie po prostu, czy wiara do dla Ciebie bajki i historyjki dla naiwnych, czy rzeczywistość spotkania z Bogiem.
 • azyrap
  07.08.2016 21:27
  Cześć mam pytanie. Nie jestem ochrzczony nagrzeszyłem w życiu i słyszałem że chrzest zmaże moje wszystkie grzechy to prawda nawet te ciężkie? Nigdy się nie spowiadałem bo nie mam chrztu komunii bierzmowania i czy tak łatwo mógł bym pozbyć się grzechów przyjmując w dorosłym życiu chrzest i mieć czystą kartę??? czy to tylko plotki. Nagrzeszyłem i mam lęki przed spowiedziom a nie chcę tam kłamać jak wiem że to robią katolicy sami mi opowiadali że kłamią księdzu potem biorą komunię a to jeszcze większy grzech. Ja się chcę oczyścić nie pobrudzić mocniej. Pomóżcie, dajcie odpowiedź i pomódlcie się za mnie za siłę do spowiedzi.
  • Gość
   30.08.2016 21:40
   Z tego co mi wiadomo chrzest gładzi WSZYSTKIE grzechy. Ale bez niego nie można przyjąć innych sakramentów świętych. Nie jestem do końca pewna czy nie będziesz się musiał do chrztu, a potem do innych sakramentów przygotować, ale wiem, że chrzest gładzi wszystkie grzechy, które przed nim popełniłeś. Natomiast grzechy popełnione po chrzcie podlegają już pod pozasakramentalne formy pokuty (grzechy lekkie) lub spowiedź (grzechy ciężkie i lekkie- z tymi drugimi można ale nie trzeba) ale to już inny temat. W każdym razie wszystko co do tej pory złego zrobiłeś chrzest gładzi.
   Zapewniam o modlitwie, z Panem Bogiem :)
  • Gość
   18.09.2016 14:45
   Proponuję Ci porozmawiać o tym z jakimś mądrym księdzem lub zakonnikiem. Możesz podejść do konfesjonału, żeby się umówić na rozmowę duchową lub podejść do zakrystii po Mszy św. O ile wiem, żeby przyjąć chrzest w dorosłym wieku, należy się do tego dobrze przygotować. To jest poważna decyzja, a nie tylko jednorazowe oczyszczenie. Jednak faktycznie w czasie chrztu św. człowiek jest jakby nowo narodzony, jego grzechy są całkowicie zgładzone przez zasługi Pana Jezusa i człowiek dostaje nową szansę, aby żyć jako dziecko Boże. Z tą łaską trzeba dalej w życiu współpracować.
   • Gość
    10.02.2017 16:04
    Nic tylko grzeszyć a potem chrzcić się w dorosłości. Dlatego nei ochrzczę dziecka. Niech żyje jak chce a potem chrzest i z kopytami i rogami prościutko do nieba zaraz za kolejeczką księży, biskupow itd. AMEN
  • moniquew327
   25.07.2017 12:48
   azyrap musisz żałować za grzechy, przyjąć Pana Jezusa Chrystusa jako swojego zbawiciela i przyjąć go do swego serca a następnie ochrzcić się w jego imieniu poprzez zanurzenie w wodzie tak jak uczy tego Biblia. Następnie żyć w zgodzie z Bogiem i starać się nie grzeszyć.
  • Róża
   27.09.2017 11:20
   Cześć. Nie jestem teologiem ale z mojego punktu widzenia wygląda to tak: chrzest zmywa grzech pierworodny. Jeżeli chcesz żyć w świętości albo do niej dążyć to przystąp do spowiedzi świętej, wypowiedz wszystkie nawet najdrobniejsze grzechy a tych największych nie bój się wypowiedzieć i wtedy przystąp do Eucharystii. Aby spowiedź była ważna musisz powiedzieć o wszystkim i szczerze za to żałować. W późniejszym czasie dąż do świętości. Wypadki na pewno jeszcze jakieś Ci sięprzystrafią ale wazne jest żeby tego żałowac i jak najszybciej pójść do ponownej spowiedzi. Pamiętaj, jesli ksiądz w konfesjonale na Ciebie nakrzyczy to się nie martw. Pomyśl, że albo miał powód albo to też tylko człowiek i miał gorszy dzień. Ksiądz jest tylko pośrednikiem a tak na prawdę spowiadasz się przed Bogiem :)

   Od moderatora
   Małe sprostowanie. Chrzest gładzi wszystkie, bez wyjątku grzechy. Nie tylko pierworodny. Co oczywiście nie znaczy, że ochrzczony nie może o swoim dawnym życiu powiedzieć przy okazji pierwszej spowiedzi.
 • Gość
  14.08.2016 14:04
  Komunia św.duchowa - jaką ma moc i czy może być zastąpiona tradycyjną? W przypadku gdy ksiądz może udzielić komunii, ale nie czyni tego ( z pewnych niejasnych powodów) to jaką "wagę" ma komunia duchowa?
 • Gość
  14.08.2016 20:33
  SZCZĘŚĆ BOŻE! A jaką wagę grzechu ma OCZERNIANIE, KŁAMANIE, PLOTKOWANIE, HAKERSTWO, HEJTOWANIE , KRADZIEŻ , MANIPULACJA? Jeśli w dzisiejszym świecie w dużej mierze przebywamy w świecie wirtualnym, to takie zachowanie w sieci powinno był włączane do obowiązkowego rachunku sumienia! JĘZYK LUDZKI potrafi wiele uczynić złego, a co będzie jeśli pewnego ranka obudzi się taki człowiek i nie będzie mógł powiedzieć więcej ani jednego słowa?! CZŁOWIEKU OPANUJ SWÓJ JĘZYK, SWOJĄ MOWĘ przed oczernianiem i plotkowaniem! SĄ TO BARDZO CIĘŻKIE GRZECHY i bardzo ZŁE ZACHOWANIE! BARDZO ZŁE!!!
 • So.nia
  02.01.2018 18:51
  Chcialam zapytac o grzech smiertelny przeciwko Duchowi sw. Popelnilam wiele grzechow, w wielu sytuacjach jestem zatwardziala, wielu zaluje, ale np.w kontaktach z tesciowa dominuje zlosc i zatwardzialosc choc czasem przychodzi zal za takie relacje. Przeczytalam, ze grzech przeciwko Duchowi sw.jeat niewybaczalny, nie ma sensu modlitwa za taka osobe, bo i tak keat stracona. Czyli jesli popelnilam ten grzech nie ma dla mnie ratunku? Chce sie nawrocic, choc zdarzaja mi sie jeszcze potkniecia, ale po przeczytaniu ze raz popelniony grzech przekresla zbawienie, stracilam nadzieje. To znaczy ze moje nawrocenie i chec poprawy nie maja juz znaczenia i sensu? Ze z grzevhu przeciwko Duchowi sw.nie mozna sie nawrocic? I zyskac zbawienie?

  Od moderatora
  Zadawanie pytań NAPRAWDĘ zostało na parę dni wstrzymane. Ale proszę wpisać w wyszukiwarkę "przeciw Duchowi albo grzechy przeciw Duchowi. Mnóstwo razy już to pytanie zadawano.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Komentarze do materiału/ów:

  Pytania z dnia...

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10

  Reklama

  Reklama