• Darian
  03.06.2010 14:40
  Przeczytaj sobie Pierwszą Księge Mojrzeszową 4 rozdział od 17 wersetu masz opisane wszystko o potomstwie Adama i Ewy. I nie mów że w Bibli nic nie pisze.
 • Oda
  21.07.2010 00:58
  Bóg stwarzając świat, wiedział że będzie dobry i zły, nie niszczy bezpośrednio zła a jest przecież wszechmogący to mógłby. Wniosek - Bóg miał zło również w planie. Poza tym tak naprawdę nie ma podziału na zło i dobro - to tylko pojęcia względne, dla kogoś ból jest okrutnym złem, drugi lubi cierpienie. Obydwoje rzekomo pochodzą od tego samego stwórcy.
 • joanna_16
  27.09.2010 23:36
  Bóg daje człowiekowi możliwość wyboru między Nim a grzechem, co jest skutkiem jego doskonałej miłości polegającej na szanowaniu wolności osoby kochanej.
  Jednak samo zło nie było w jego planach; nie można wyciągać zbyt pochopnych wniosków. Bóg, jest bezgraniczną Dobrocią, bytem samym w sobie, nie ma więc w nim zła. Nie spodziewał się, że ktoś w tak egoistyczny sposób-jak upadły anioł-wykorzysta jego dar.
  Nie mógł unicestwić Anioła, ponieważ, jeśli coś RAZ powołał do życia, będzie to już żyło zawsze. Postanowił, że uczyni ze zła drogę, z której człowiek mógłby zawracać, aby lepiej zrozumieć jego miłość.
 • ewa
  11.03.2011 15:59


  no tak... oto przykład jak można PROSTY i czytelny przekaz Boga do zwykłych ludzi zamotać filozoficznymi interpretacjami.
  A kto dał człowiekowi prawo do oceniania, KRÓRE księgi biblii można traktować poważnie i dosłownie a które jako mity???>
  Jeśli Bóg objawił nam w Swoim Słowie, że stworzył czałowika z ziemi, to tak jest. Jeśli objawia nam że uczynił kobietę na bazie kości mężczyzny i nazwał ją wzięta z męża, to znaczy że tak jest bo Bóg to mówi. A Bóg NIE KŁAMIE!
  Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych , choćby się nam coś wydawało niewykonalne. Bo My jesteśmy ograniczeni a Bóg DOSKONAŁY I NIEPOJĘTY.
  Życze więcej POKORY!!!

 • Pablooo
  17.04.2011 12:33
  Przeczytaj uważnie, odpowiedź jest w różnicy znaczenia słów "pierwszy" wcale nie znaczy jedyny.
 • jakas
  22.06.2011 09:39
  Dokładnie...Bóg stworzył wielu ludzi, a Adam i Ewa byli pierwszymi. To wyklucza kazirodcze tłumaczenie powstanie nas wszystkich.
 • niewazny12
  13.07.2011 12:11
  Stwórca nie chciał stworzyć zła - byłoby to wbrew Jego naturze.
  Wszyscy jesteśmy potomkami Adama i Ewy.
 • miki
  02.10.2011 21:45
  to wszystko to są bzdury Dobry bajer to pół sukcesu w świecie religii również. Naszczęscie większość z nas jeszcze nie straciła tych pare szarych komórek i to napawa nadzieją.
  Pozdrawiam wszystkich myślących !!!
 • nikoś
  24.12.2011 08:59
  Wszyscy pochodzimy od jednej pary. Jeżeli na Ziemi istniały wcześniej (o ile można mówić o czasie w kategoriach bożych) jakieś formy ludzkie lub podobne, nie zmniejsza to wartości prawdy podanej w objawieniu biblijnym. Z tymi innymi formami nie mamy nic wspólnego poza zamieszkiwaniem tej samej planety i być może podobnego kodu genetycznego. Natomiast pierwszym Człowiekiem posiadającym Duszę był Adam, stworzony na obraz i podobieństwo Boże, w centralnym miejscu Ziemi, która może mieć wiele wspólnego z kosmiczną osią świata i z miejscem ukrzyżowania Chrystusa.
 • sandrope
  09.02.2012 11:07
  nie przeczytałaś biblii tam pisze ze mieli synów i córki!!
  I niedługo kobicie nie będzie potrzebny chłop żeby spłodził dzieci,kobieta będzie miała zapłodnienie in vitro i sama będzie mogła urodzić dziecko bez pomocy chłopa.
 • Konserwatystaaa
  13.05.2012 14:07
  Bzdury i jeszcze raz bzdury. Kto wpadł na ten głupi pomysł, żeby nie odczytywać Księgi Rodzaju dosłownie? Całe Pismo Św. zostało napisane pod natchnienie i zawiera Prawdę. Teoria ewolucji już dawno została z wielkim hukiem obalona. Mimo wszystko jest nadal opłacana i wciąż powstają nowe publikacje na temat prehistorii. Dlaczego tak się dzieje? Otóż za tym kryje się lewica, w tym liberałowie, materialiści i ateiści, którzy dążą do wykorzenienia Boga z wszystkich obszarów życia społecznego. Teorie ewolucji budowana na kłamstwie, którego ojcem jest szatan, jest suto opłacana. A wszelkie przejawy podważania tej teorii są tłumione lub wyśmiewane w środkach masowego przekazu. Wiecie dlaczego? Bo dzięki teorii ewolucji można łatwo odciągnąć miliony ludzi słabej wiary od Boga, co potwierdzają zresztą statystyki. Dzięki teorii ewolucji można zanegować istnienie duszy utożsamianej z umysłem. Wielu ateistów usiłuje wmówić ludziom, opierając się na teorii ewolucji, że człowiek nie posiada duszy, a świadomość to jedynie wynik bardziej rozwiniętego mózgu. Taka teoria podoba się milionom ludzi na świecie. Dzięki niej nie muszą się czuć odpowiedzialni za wszelkie czyny, nie muszą dostosowywać się do nakazów religijnych. Przecież jesteśmy tu z powodu bezkierunkowej, bezrozumnej, pozbawionej inteligencji, pozbawionej poczucia piękna, ślepej ewolucji. A więc wiara, świadomość, wolna wola, zdolność do wyższych uczuć itd. to wynik zbyt rozwiniętego mózgu.

  Jest mi niezmiernie przykro, że Kościół Katolicki stał się w XX wieku ofiarą tej przewrotnej teorii ewolucji. I dlatego też dzisiaj wielu kapłanów błądzi mówiąc: "11 pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju nie powinniśmy odczytywać w sposób dosłowny" [ponieważ nie pasują do propagowanej na szeroką skalę przez materialistów domniemanej teorii ewolucji składającej się z dłuuuugiej listy kłamstw]
 • tomala
  03.06.2012 09:47
  to dlaczego mnie iine dzieci uczyli ze pierwsi ludzie to Adam iEwa a teraz ze jakies grupy ludzi co teraz inaczej rozumieja
 • Dawidek
  10.07.2012 19:57
  czyli to ze "nadam ci imie Ewa(zycie) bo bedziesz matka wszystkich zyjacych" tez jest alegoria?
 • sokol
  04.08.2012 00:37
  Co za bzdurna, wymijająca odpowiedź. Widać, że nawet kościołowi trudno jest tłumaczyć mity ze Starego Testamentu. Nawet jeśli pominiemy wątek Kaina i Abla, to i tak pozostają bezsprzeczne pozornie - pierwszymi ludźmi byli tylko Adam i Ewa. Bez względu więc, ile mieli dzieci, kazirodztwo musiało między nimi zajść żeby rodzaj ludzki mógł się rozwijać.
 • irekwj
  12.12.2012 19:37
  a cóż to za bałwanienie ? ponoć jest to prawda objawiona a nie na dwoje babka wróżyła. Równie dobrze szuka wymówek złodziej dopóki się go nie przygwoździ. Będziesz tak co parę wersów tłumaczył biblię ? W tym temacie jest jasno napisane ile synów mieli i tyle i tylko tyle.
  Pewnie podobnie bzdetnie skwitujesz pytanie skad wzięli się nagle ludzie, których obawiał się Kain po zabójstwie brata. Zresztą dwa wersy dalej jest wiadomość,że żonę sobie znalazł ? Może to już twór Allaha co ?
 • Gedeon
  15.01.2013 10:09
  Jak widać nauka religii jak też czytanie prywatnie Biblii wychodzi na jaw. Poprostu dzisiaj nie czyta się tej Księgi. Gdyby na lekcji katechezy każdy mógł posługiwać się Biblią byłoby wiadome dla każdego jak wyglądało stworzenie przez Boga także człeka. Dzisiaj jest nieograniczony dostęp nawet bezpłatny do Bożego Słowa, tylko chcieć się tym zainteresować. Na każde pytanie Biblia ma odpowiedź, tylko zaglądajmy do Niej znacznie częściej - zachęcam.
 • szary66
  26.02.2013 12:34
  Ciekawe, że wierzący interpretują Biblię jak im jest to potrzebne.Gdy da się coś wytłumaczyć racjonalnie, każą nam wierzyć dosłownie, gdzie bzdury nie da się wyjaśnić tam żadają abyśmy traktowali to alegorycznie.
  Zdecydujcie się w końcu -albo traktujemy całą Biblię jako bajeczkę niedouczonych żydów, albo całość traktujmy jako prawdę - wówczas żaden rozumnie myślący człowiek nie powinien się nad nią zastanawiać -tyle jest w niej sprzeczności, zapożyczeń z mazdaizmu, religii starożytnych, mitraizmu, kultów solarnych itp.
  • J.
   26.02.2013 18:50
   Lubisz czarno-białe sytuacje. Niestety, rzeczywistość nie jest taka. W Biblii mamy ponad siedemdziesiąt ksiąg. Napisane zostały w różnych gatunkach literackich. Więcej, czasem jedna zawiera ich więcej. Np zawiera opowieści, mowy, poezję itd. Żądając jednakowego klucza do interpretacji każdej księgi chcesz poezję traktować dosłownie, albo fragmenty historyczne jak poezję? Tak czy inaczej popadłbyś śmieszność.

   A 11 pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju to tzw prehistoria biblijna. Wszyscy znawcy tematu wiedzą, że nie przykłada się do niej takiej samej miary, jak do późniejszych opowieści o Abrahamie, które przypominają skandynawskie sagi (stylem narracji, nie tematyką. Zupełnie zaś inaczej czyta się inne teksty. Słowem - albo tak albo tak brzmi może sensownie, ale tylko dla kogoś, kto nie zna Biblii wcale albo bardzo powierzchownie...
 • czytelnik
  03.09.2013 16:22
  Adam miał syna Seta to znaczy trzeci, później miał synów i córki .Set miał syna Enosza od tej linii wywodzi się Chrystus,później miał synów i córki.
Dyskusja zakończona.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Pytania z dnia...

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5