MRS S. 01.03.2011 09:11

Witam

Jestem osobą niewierzącą , ale mój mąż i reszta rodziny należą do osób wierzących, mamy dziecko w wieku 8 lat i w przyszłym roku pojawi się problem Komunii - dziecko jest ochrzczone . Zastanawiam się co robić i jak sie do tego ustosunkuje ksiądz - gdyz jeszcze nie pytałam go o zdanie - co w takiej sytuacji robić.
Ja nie zamierzam uczestniczyć ani w przygotowaniach do tego, ani w całej ceremonii - czy w takiej sytuacji - kiedy jedno z rodziców ani nie wierzy , ani nie uczestniczy w nabożeństwach , ani nie ma zamiaru prowadzic dziecka do ołtarza czy takie dziecko otrzyma sakrament?

Dodam, że godze sie na to tylko dlatego że pozostała częśc rodziny mnie namawia aby dziecko mogło przyjąć ten sakrament , żeby mu nie zamykac drogi na przyszłość z powodu moich przekonań.

Chciałabym wiedzieć czy mam oficjalnie z księdzem porozmawiac na ten temat i przedstawic ta sytuacje - czy nie , czy we wszystkim bedzie uczestniczył tylko mąż ewentualnie babcia i to wystarczy?
Prosze o odpowiedź.
Pozdrawiam

Odpowiedź:

Najlepiej szczerze przedstawić sytuację księdzu: że nie jest Pani wierząca, ale że nie będzie Pani broniła dziecku pójścia do Komunii. Wtedy ksiądz nie będzie się dziwił, że Pani w tym nie uczestniczy. I tym więcej będzie wymagał od Pani męża...

Oczywiście Pani niewiara nie zamyka dziecku drogi do komunii. Jeśli tylko ojciec chce i samo dziecko nie oponuje...

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg