05.08.2009 21:39

Szczęść Boże. Mam pytanie, mianowicie, czy jeśli się pójdzie na Mszę Świętą w sobotę o godz. 18:00, czy jest się zwolnionym z niedzielnej Mszy Świętej? Czy może jest się zwolnionym tylko jeśli w niedzielę nie można w Mszy uczestniczyć,np. jeśli się jest w podróży? Dziękuję za odp.

Odpowiedź:

W prawie kanonicznym czytamy:

Kan. 1248 § 1: Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej (w niedzielę i uroczystości nakazane - przyp. J.) czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego.

Prawo nie stawia więc żadnych ograniczeń w tym względzie.

J.

Pytania z dnia...

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Reklama

Reklama