Mirek 01.11.2006 18:33

Czy ksiądz może być posłem albo senatorem (bezpartyjnym)? W ogóle, to jakie funkcje publiczne (bo podobno są takie) są zabronione dla osoby duchownej?

Odpowiedź:

Tak. Prawo kanoniczne tego zabrania. W kanonie 285 § 3 prawodawca stanowi: "Duchownym zabrania się przyjmowania publicznych urzędów, z którymi łączy się udział w wykonywaniu władzy świeckiej".

Chodzi więc o funkcje, które są związane z wykonywaniem władzy świeckiej.

J.

Pytania z dnia...

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Reklama

Reklama