ania 02.03.2006 19:32

Witam, mam pytanie odnośnie wstrzemięźliwości, otóż przeczytałam, że obowiązuje ona osoby pełnoletnie do 60 roku zycia. Czy jako pełnoletność mam w tym przypadku rozumieć 18 czy 21 lat? (slyszalam na ten temat rozne opinie).

Bede wdzieczna za odp
pozdrawiam

Odpowiedź:

Hmm... A kiedy otrzymujesz dowód osobisty?

Sprawę reguluje także prawo kanoniczne. W kanonie 97 § 1 napisano:

"Osoba, która ukończyła osiemnaście lat, jest pełnoletnia; poniżej tego wieku małoletnia".

J.

Pytania z dnia...

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Reklama

Reklama