05.11.2003 16:46

Czy Katolik może przyjmować Komunię u Prawosławnych? A czy może u Greko-Katolików?

Odpowiedź:

Katolik godziwie przyjmuje Komunię tylko od szafarza katolickiego. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy czyni to w sytuacji niemożności przyjęcia jej od szafarza katolickiego, dla ważnej przyczyny (np. w obliczu śmierci) i gdy nie zachodzi niebezpieczeństwo błędu czy indyferentyzmu (Zob. KPK kanon 844 §2).
Nie ma natomiast przeszkód w przyjmowaniu Komunii od szafarza grekokatolickiego. Zachowujemy bowiem pełną jedność z tym Kościołem...

J.

Pytania z dnia...

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Reklama

Reklama