Gość 07.07.2017 17:01

Czy woda gazowana łamie post eucharystyczny?

"Kodeks stanowi, że co najmniej na godzinę przed przyjęciem komunii wierni powinni powstrzymać się od przyjmowania jakiegokolwiek pokarmu, z wyjątkiem wody i lekarstwa (kanon 919, § 1). "

Wiem że najzwyklejsza woda nie łamie ale gazowana? do tej pory uważałem że ma być niegazowana tylko że ja zawsze piję gazowaną i czasami odruchowo wypijam wodę przed mszą.
Zdarzyło mi się to już kilka razy i nie poszedłem do komunii.
Chcę się upewnić- można gazowaną czy nie?

Odpowiedź:

Woda to woda. Woda gazowana to woda z gazem. Więc już nie tak do końca po prostu "woda". Proszę mnie jednak nie pytać, co jeśli woda jest niskogazowana. Albo butelka była otworzona i gaz "prawie" wywietrzał...

J.

Pytania z dnia...

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Reklama

Reklama